Στα πλαίσια του προγράμματος επαγγελματικής ενημέρωσης μαθητών/τριών για κλάδους σπουδών και ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2023 ενημερωτική παρουσίαση για τον επαγγελματικό κλάδο των εγκεκριμένων ελεγκτών. Ομάδα εκπροσώπων του μεγαλύτερου παγκόσμιου οίκου DELOITE, και ειδικότερα από το τμήμα Deloite Professional Services and Career Opportunities,  κ. Ελένη Καραγιώργη, κ. Γιάννος Ονησιφόρου και κ. Ξένια Γεωργίου, μίλησαν στους μαθητές/τριες των τμημάτων Α2.1, Α2.2, Α3.1, Β4.1 και Γ4.1 για τον επαγγελματικό κλάδο του Εγκεκριμένου Ελεγκτή και τις δυνατότητες επαγγελματικής απασχόλησης και ανέλιξης.Εξήγησαν τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας του Οργανισμού με έμφαση στις ευκαιρίες που δίνει σε νεαρά άτομα, πτυχιούχους, να αποκτήσουν εκπαίδευση, επαγγελματικά εφόδια, εμπειρία αλλά και δυνατότητα απόκτησης δεξιοτήτων που θα τους εξασφαλίσουν ατομική εξέλιξη σε επαγγελματικό και προσωπικό επίπεδο. Τόνισαν στο ακροατήριο τις ευκαιρίες που ο Οργανισμός προσφέρει σε άτομα υπεύθυνα, που επιθυμούν να ανελιχθούν.Τη συνάντηση οργάνωσε και συντόνισε η καθηγήτρια Οικονομικών Μαθημάτων  κ. Μαρία Χριστοφορίδου.