Ενημερωτική παρουσίαση από την Τροχαία Λεμεσού

Την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024, πραγματοποιήθηκε  ενημερωτική παρουσίαση από την Τροχαία Λεμεσού σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου με θέμα την ασφαλή οδήγηση στους δρόμους και ειδικότερα τη χρήση μοτοσυκλετών.  Στους τελειόφοιτούς μας μίλησαν η κ. Αναστασία Σωκράτους από την Τροχαία, η κ. Λένα Κατελάρη- Ιδρύτρια και Πρόεδρος του Ιδρύματος Οδικής Ασφάλειας Γιώργος Μ. Μαυρίκιος, που έχασε τον γιο της σε τροχαίο, ο κ. Νικόλας Ιερόπουλος εκ μέρους του Ομίλου EGOPHOBIA, o κ.Αλέξανδρος Κωνσταντίνου- θύμα τροχαίου και η μητέρα του κ.Άντρη Κωνσταντίνου, και η κ. Μαρία Παραδεισιώτη, ειδική φυσιοκοθεραπεύτρια εκ μέρους του Παγκύπριου Συλλόγου Φυσιοθεραπευτών. Σκοπός της συνάντησης ήταν η ευαισθητοποίηση των νέων μας για τους κινδύνους από τη μη τήρηση του Κ.Ο.Κ. , την ταχύτητα, τη λανθασμένη χρήση των οχημάτων. Ευχαριστούμε όλους τους συντελεστές της δράσης που αφιέρωσαν προσωπικό χρόνο και ψυχική δύναμη για να απευθυνθούν στους μαθητές και μαθήτριές μας. ΄Οχι άλλο αίμα στην άσφαλτο!