Ομάδα μαθητών και μαθητριών των τμημάτων Γ3.1 και Γ3.2 επισκέφθηκαν σήμερα τη βιομηχανία Τσιμεντοποιείου Βασιλικού με τη συνοδεία των καθηγητριών Σ.Ε.Α. Γεωργιας Αντωνιάδου και Μαρίας Παρασκευά και της Χλόης Στυλιανού, Β.Δ.Α΄, Φιλόλογο. Τους υποδέχθηκαν μέλη της εταιρείας δίνοντας τους πολλές και σημαντικές πληροφορίες για τις ευκαιρίες εργοδότησης σε νέους και εξειδικευμένους επαγγελματκούς κλάδους. Οι μαθητές μας ξεναγήθηκαν στους χώρους του εργοστασίου όπου τους επεξηγήθηκε η λειτουργία του κάθε τμήματος. Προεργασία, υλικά, παραγωγή, διαθεση προϊόντων, εξαγωγές στο εξωτερικό, έλεγχος ποιότητας, λιμάνι. Ευχαριστούμε πολύ τη Διεύθυνση της Τσιμεντοποιείας Βασιλικού για την ξενάγηση και τη θερμή φιλοξενία.