Στα πλαίσια του τριημέρου εργασίας μαθητές, από όλες τις τάξεις του σχολείου μας,  με ιδιαίτερο ενδιαφέρον στις νέες τεχνολογίες και την πληροφορική επισκέφθηκαν την έκθεση «Cyprus Tech Career Fair», που διοργανώθηκε για πρώτη φορά στην Κύπρο με τη στήριξη του Υπουργείου Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας.  Στόχος της έκθεσης ήταν να συμβάλει στις προσπάθειες για μετατροπή της Κύπρου σε μια τεχνολογικά καινοτόμα προηγμένη χώρα.  Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για την ολοένα αυξανόμενη χρήση της Τεχνολογίας σε όλους τους κλάδους και επαγγέλματα. Στο πλαίσιο της διοργάνωσης, κορυφαίες εταιρείες στον τομέα της Τεχνολογίας, Επαγγελματίες του κλάδου και Ακαδημαϊκά Ιδρύματα, ενημέρωσαν το κοινό για τις ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης στους κλάδους της Τεχνολογίας.