Στις 6 Νοεμβρίου 2022 η Ιωσήφ Τερέζα του Α22, η Φιλίππου Ραφαήλια του Α43, η Πηλαβάκη Μαρίνα του Β21-61, η Σταματοπούλου Αφροδίτη του Γ11-21 και η Κοζανίτη Αρχοντούλα του Γ61  και η Ελένη Χτζηαντωνίου, Φιλόλογος, συμμετείχαν στο Βιωματικό Ποιητικό Εργαστήρι «Μια χαραμάδα στο κλειστό δωμάτιο, να γίνει δύναμη ζωής», υπό την ευθύνη της κ. Χρυσούλας Αλεξάνδρου, ΕΜΕ Φιλολογικών Μαθημάτων. Οι μαθήτριες του σχολείου μας συνάντησαν μαθητές και μαθήτριες των Λυκείων Πολεμιδιών και Αγίου Αντωνίου, ένωσαν τις αισθήσεις τους και ταξίδεψαν δημιουργικά στην ποίηση, στην ζωγραφική, στη μουσική,  στο παραμύθι και στο τραγούδι.